آرشیو مجلات

article img
1398/03/20
مصاحبه تجارت پویا با سیدمحمدمهدی گرجی نیا پیرامون موضوع داوری در تجارت بین الملل

مصاحبه تجارت پویا با سیدمحمدمهدی گرجی نیا وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق اقتصادی و داور رسمی، پیرامون موضوع « داوری در تجارت بین الملل »

article img
1398/03/04
گذری بر زیستن استاد عبدالحسین شیروی

عبدالحسین شیروی درسال 1340 در خمینی شهر اصفهان ، دیده به جهان گشود. از آنجا که علاقمند رشته حقوق بود ، موفق به قبولی در این رشته در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران شد. وی تحصیلات تکمیلی خود را در مقطع فوق لیسانس ، در رشته حقوق خصوصی دانشگاه تربیت مدرس به اتمام رساند و برای ادامه مسیر دانشگاه آدلاید استرالیا را برای مقطع دکتری برگزید. در این مقطع ، رو به حقوق تجارت آورد و به آن پرداخت.

article img
1397/12/04
مصاحبه با آقای رضا هاتفی اولایی ، مدیرعامل و صادرکننده نمونه استان

article img
1397/11/29
نشستی صمیمانه با کانون زنان بازرگان خراسان رضوی

به دنبال یافتن زنانی اهل فن ، دانش پیشه ، سخنور و سوار بر مرکب ناآرام تجارت ، با سرکار خانم مریم سراج احمدی و کانون زنان بازرگان خراسان آشنا شدم و با شوقی زایدالوصف به دیدار آنها شتافتم. در جلسه روز پنج شنبه ، چهارم بهمن ماه ، چهار نفر از اعضای اصلی هیئت رییسه را ملاقات کردم. چهار مدیر ارشد جوان و توانمند ، با رخسار باطراوت و ناصیه ی بلند و چشمانی درخشان از اتکای به نفس و البته به همراه لبخندی دوستانه و دلپذیر.

article img
1397/11/21
گفتگو با جناب آقای مهدی امینی ، نایب رییس اتحادیه صادرکنندگان خراسان

اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی با هدف بهبود محیط کسب و کار و رفع موانع توسعه صادرات استان، فعالیت ها و اقدامات خود را پایه گذاری کرده است و در راستای اهداف اساسنامه ، ماموریت ها و شرح وظلیف خود تلاش نموده تا با پیگیری های مستمر و با ارائه برنامه های کاربردی و اجرایی در حوزه صادرات مطابق با سیاست ها ، چالش ها و فرصت های روز در سطح استان اقدام نماید .

article img
1397/10/30
گفتگو با سیدمحمدمهدی گرجی نیا در ارتباط با « جوانب حقوقی قرارداد الکترونیک »

سید محمدمهدی گرجی نیا ، متولد بهمن ماه 53 در مشهد است. او مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه فردوسی در سال 79 دریافت داشت ودرسال82 پروانه وکالت پایه یک دادگستری و عضویت در کانون وکلای دادگستری خراسان را نیز به دست آورد.او کارشناسی ارشد حقوق اقتصادی را در دانشگاه علامه تهران به اتمام رساند و پس از آن تا چندین سال در سمت مشاورحقوقی بانکها ، با پرونده های پیچیده ی اقتصادی دست و پنجه نرم کرد. همچنین شرکتهای خصوصی بسیاری از توانایی او در تحلیل پرونده های حقوقی و مالی در ابعاد داخلی و بین المللی بهره برده و میبرند.

article img
1397/07/15
گفت و گو با دکتر فاطمه دانشور در حول محور « نقش زن در تجارت الکترونیک »

فاطمه دانشور ، بانویی است کارآفرین ، فعال در اجتماع ، بازرگان و معدن دار که در نیمه آذرماه 1353 ، پا به عرصه ی حیات نهاد. او تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد در رشته ی مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی و تا مقطع دکتری در رشته ی مدیریت کسب و کار و رفاه اجتماعی ارتقا بخشیده است. دکتر دانشور ، موسس و بنیانگذار شرکت های تجاری متعددی در حوزه های گوناگون همچون ، شرکت های بازرگانی ، معدنی ، خدماتی بهداشتی ، مسافرتی گردشگری و ... است که در داخل و خارج از کشور موفق عمل میکنند.